Історія ліцею

Перший спогад про школу, як навчальний заклад, датується  1847 роком. Саме в цей час відкривається в с. Руська Лозова народна школа - один з найстаріших навчальних закладів Слобожанщини.

Пізніше, у 1885 році, побудовано нову будівлю. У 1896 році земство відкрило церковно-приходську школу в селянській хаті. В школі було 30 учнів в 1, 2 та 3 класах, вчителював – учитель-д’ячок. У другому десятиріччі ХХ століття відкриті два земських однокласних училища-в першому навчались чотири роки і було 124 учня, яких вчили чотири вчителя. В другому- навчались 3 роки та було 39 учнів, в подальшому в ньому навчались 210 учнів та працювало 4 вчителя. До 15 жовтня 1970 року навчання проводились в кількох приміщеннях – в бувшому приміщенні земської школи ( зараз там сільська лікарня), в приміщенні, так званої в народі, «нової школи» по вул. Лермонтова

(на жаль приміщення зруйнували на початку 90-х років ХХ століття), в приміщенні по вул. Радянській ( бувша ветлікарня), яке у 1947 році теж відвели під школу. На той час там працювали вчителі початкових класів Євдокія Опанасівна Давидова та Матрена Миколаївна Каменська. У 1961 році на подвір»ї земської школи (в народі-старої школи) збудували нове приміщення на два класи та школа отримала статус-середня.

Директорами у ті часи працювали Олексій Іванович Рудяк, якого потім змінив Жальских Федір Якимович, а пізніше цю посаду обіймав вчитель історії Олександр Васильович Кащенко.

В ті 50–ті роки директором школи був учитель історії Солошенко Костянтин Іванович, а заступником- вчитель хімії Петро Іванович Лежебоков. Кількість учнів постійно в 60-ті роки зростало –у 1965 році учнів було більш ніж 1000 і навчання проходили у дві зміни. Директором тоді працював Худяков Іван Федорович, якого потім на цій посаді змінив Єрмоленко Василь Олександрович. З 1968 до 1994 року директором школи працював випускник школи Можаїтов Микола Опанасович –

на його долю випала величезна честь – бути першим директором в новозбудованій триповерховій школі. Нова школа була вкрай потрібна селу.

1970-й рік ознаменований  появою нової будівлі для школи.
Скільки клопоту випало на долю педагогічного колективу і сільської ради,
щоб довести необхідність побудови нової школи.
Над її будівництвом працювали всім селом.

Нове сучасне приміщення школи по вулиці Матюшенка, 74 на 640 учнівських місць відкрили
на початку жовтня, а навчання почалося з 15 жовтня 1970 року.

З 1994 року директором школи стає Володимир Йосипович Без'язичний. Протягом багатьох років до 2013 року під його чуйним керівництвом вчителя сіяли добре, мудре, вічне.

Ця людина з легкістю вивчаючи історію людства зміг передати свої знання іншим поколінням.

Школа завжди йшла в ногу з часом, і які б завдання перед нею не ставилися,
гідно справляється з ними. З 2014 року заклад  реорганізовано у навчально-виховний комплекс.
Тоді в НВК навчалося 270 учнів та 75 вихованців дошкільного підрозділу.

У ті відповідальні часи реорганізації керівництво приймає чудова людина, українка, в повному сенсі цього слова, енергійний та наполегливий керівник - Давидова Наталія Андріївна.

Саме з 2014 року починають відбуватися зміни на краще.

У 2018 році заклад реорганізовано в ліцей.

З жовтня цього ж року заклад очолює виважена та толерантна людина - Танцюра Марина Михайлівна, яка пройшла шлях від завідуючої дошкільним підрозділом до директора ліцею.

«Школа – де кожна дитина успішна!» - це своєрідна настанова до дій, що є візиткою Русько-Лозівського ліцею.