A A A K K K
для людей з порушеннями зору
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РУСЬКО-ЛОЗІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ»
Дергачівської міської ради Харківської області

Інформація для батьків

Як захистити дитину від кіберцькування?

Часто батьки та й самі діти не розуміють, як можна захиститися від цієї форми цькування. Але існують профілактичні дії, доволі ефективні та прості на практиці, що захистять від впливу кібербулінгу:

1. Перш за все, батьки мають контролювати дії підлітка в Інтернеті. Звичайно ж, в міру. Навіть якщо Ви знаєте пароль, або сторінка налаштована на автоматичний вхід, ні в якому разі не заходьте на сторінку своєї дитини без її дозволу, це тільки погіршить ваші стосунки. Підказка: час від часу проглядати історію браузера або ж регламентувати обмежений час використання Інтернет-ресурсів, пояснюючи це тим, що Ви піклуєтесь про безпеку дитини. Відкритість і чесність — ось секрет оптимальних стосунків у вихованні дітей.

2. Будьте обізнаними в сучасних технологіях і поясніть дитині основні правила спілкування в соціальних мережах. Адже віртуальний світ не знімає з нас обов’язків бути відповідальною людиною.

3. Спілкування і зацікавленість у житті дитини— одна з основних протистоянь кіберцькуванню.

4. Спостережливість— проведіть експеримент, тобто протягом тижня уважно спостерігайте за своєю дитиною та зафіксуйте різкі зміни в її поведінці та прояві емоцій (настрою), свої дані поєднайте з використанням Інтернет-ресурсів, які дитина використовує.

5. І, наостанок, найпростіший спосіб профілактики кібербулінгу—більше проводити часу з дитиною (на своєму прикладі показати як можна і треба спілкуватися в реальному та віртуальному життя).

Отже, кібербулінг є небезпечним не тільки для оптимального розвитку цілісної особистості з розвитком всіх психічних компонентів, але й для життя підлітка. Через великий відсоток самогубств, що трапляються під впливом кібернасильства в США існують спеціальні правоохоронні органи, які контролюють віртуальне життя кожного Інтернет-користувача. На жаль, в Україні ця сфера є ще не вивченою, томуми маємо самі подбати про життя і безпеку своєї дитини.

Що батькам треба знати про безпеку дітей в інтернеті

Як допомогти дитині, яка стала жертвою кібербулінгу

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: «ДІТИ. ІНТЕРНЕТ. МОБІЛЬНИЙ ЗВ'ЯЗОК»

Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для батьків та освітян

Посібник для батьків "Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі"

«Безпека в Інтернеті» Онляндія. Пам'ятка для батьків

Онлайн-школа мобільної грамотності «Смартфон для батьків"

 

Освітні серіали на платформі Дія. Цифрова освіта:

Безпека дітей в інтернеті для батьків

Обережно! Кібершахраї!

Кіберняні

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора