A A A K K K
для людей з порушеннями зору
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РУСЬКО-ЛОЗІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ»
Дергачівської міської ради

Історія ліцею

Перший спогад про школу, як навчальний заклад, датується  1847 роком. Саме в цей час відкривається в с. Руська Лозова народна школа - один з найстаріших навчальних закладів Слобожанщини.

Фото без опису

Пізніше, у 1885 році, побудовано нову будівлю. У 1896 році земство відкрило церковно-приходську школу в селянській хаті. В школі було 30 учнів в 1, 2 та 3 класах, вчителював – учитель-д’ячок. У другому десятиріччі ХХ століття відкриті два земських однокласних училища-в першому навчались чотири роки і було 124 учня, яких вчили чотири вчителя. В другому- навчались 3 роки та було 39 учнів, в подальшому в ньому навчались 210 учнів та працювало 4 вчителя. До 15 жовтня 1970 року навчання проводились в кількох приміщеннях – в бувшому приміщенні земської школи ( зараз там сільська лікарня), в приміщенні, так званої в народі, «нової школи» по вул. Лермонтова

Фото без опису

(на жаль приміщення зруйнували на початку 90-х років ХХ століття), в приміщенні по вул. Радянській ( бувша ветлікарня), яке у 1947 році теж відвели під школу. На той час там працювали вчителі початкових класів Євдокія Опанасівна Давидова та Матрена Миколаївна Каменська. У 1961 році на подвір»ї земської школи (в народі-старої школи) збудували нове приміщення на два класи та школа отримала статус-середня.

Директорами у ті часи працювали Олексій Іванович Рудяк, якого потім змінив Жальских Федір Якимович, а пізніше цю посаду обіймав вчитель історії Олександр Васильович Кащенко.

В ті 50–ті роки директором школи був учитель історії Солошенко Костянтин Іванович, а заступником- вчитель хімії Петро Іванович Лежебоков. Кількість учнів постійно в 60-ті роки зростало –у 1965 році учнів було більш ніж 1000 і навчання проходили у дві зміни. Директором тоді працював Худяков Іван Федорович, якого потім на цій посаді змінив Єрмоленко Василь Олександрович. З 1968 до 1994 року директором школи працював випускник школи Можаїтов Микола Опанасович –

Фото без опису

на його долю випала величезна честь – бути першим директором в новозбудованій триповерховій школі. Нова школа була вкрай потрібна селу.

Фото без опису  Фото без опису

1970-й рік ознаменований  появою нової будівлі для школи. 
Скільки клопоту випало на долю педагогічного колективу і сільської ради, 
щоб довести необхідність побудови нової школи. 
Над її будівництвом працювали всім селом. 

Фото без опису   Фото без опису  

Фото без опису  Фото без опису

Нове сучасне приміщення школи по вулиці Матюшенка, 74 на 640 учнівських місць відкрили 
на початку жовтня, а навчання почалося з 15 жовтня 1970 року. 

З 1994 року директором школи стає Володимир Йосипович Без'язичний. Протягом багатьох років до 2013 року під його чуйним керівництвом вчителя сіяли добре, мудре, вічне.

Фото без опису

Ця людина з легкістю вивчаючи історію людства зміг передати свої знання іншим поколінням.

Школа завжди йшла в ногу з часом, і які б завдання перед нею не ставилися, 
гідно справляється з ними. З 2014 року заклад  реорганізовано у навчально-виховний комплекс. 
Тоді в НВК навчалося 270 учнів та 75 вихованців дошкільного підрозділу. 

У ті відповідальні часи реорганізації керівництво приймає чудова людина, українка, в повному сенсі цього слова, енергійний та наполегливий керівник - Давидова Наталія Андріївна.

Фото без опису

Саме з 2014 року починають відбуватися зміни на краще.

У 2018 році заклад реорганізовано в ліцей.

Фото без опису

З жовтня цього ж року заклад очолює виважена та толерантна людина - Танцюра Марина Михайлівна, яка пройшла шлях від завідуючої дошкільним підрозділом до директора ліцею.

«Школа – де кожна дитина успішна!» - це своєрідна настанова до дій, що є візиткою Русько-Лозівського ліцею.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора