A A A K K K
для людей з порушеннями зору
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РУСЬКО-ЛОЗІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ»
Дергачівської міської ради

Правила, інструкції та рекомендації щодо безпеки дітей в Інтернеті

Фото без опису

За даними Українського інституту дослідження екстремізму (УІДЕ) 80% дітей протягом шкільного життя зіштовхуються з булінгом. Найчастіше цькування призводить до психічних розладів дитини, зокрема і до самогубств.

Що означає «кібербулінг»?

Кібербулінг— нове популярне “захоплення” серед молоді. Агресивність, жорстокість у висловлюваннях, наклеп з боку однолітків — все це характерно для кіберцькування, який може статися під час підліткового періоду (охоплює вік від 11 до 16 років). У реальному житті підліток може цього уникнути. Адже дорослі — вчителі, батьки сприяють зміні поведінки дитини на конструктивну.

Наразі Інтернет є досить поширеним явищем у сучасному світі, його неможливо усунути, тут все наше життя, ми вчимося тут спілкуватися, пізнаємо нову інформацію та поповнюємо свій словниковий запас, тому покращувати Інтернет–етику нам просто необхідно. Але кібернасильству досить важко протистояти в світі інноваційних технологій.

Фото без опису

По-перше, дитина рідко коли скаже батькам про те, що вона стала жертвою кібербулінгу, їй просто соромно і страшно буде зізнатися у своїй помилці. Підлітки вчаться бути самостійними і незалежними від опіки батьків, тому контроль з боку дорослих їх тільки насторожує.

По-друге, потреба в підлітковому віці включає в себе саме комунікацію з однолітками. До речі, серед інтровертів більше підлітків, які налагоджують свою комунікативну сферу в соціальних мережах, вони переживають всі свої емоції внутрішньо.

По-третє, батьки нехтують індивідуальними особливостями дитини, приписуючи їм перехідні характеристики підліткового віку.

Які ознаки того, що підліток став жертвою кіберцькування?

— Раптова зміна поведінкового й емоційного стану дитини після користування соціальниими мережами. Це може бути агресивність, підозрілість і відверта замкнутість;

— деструктивні стосунки батьків з дитиною (особливо загострюються під час обговорення реального життя підлітка);

— істеричні прояви характеру (несподівані безпричинні сльози, крик);

— погіршення здоров’я через безсоння та занепокоєння дитини;

— невдалі спроби суїциду;

— дитина необмежено користується Інтернетом, надаючи перевагу віртуальному світові;

— різке погіршення навчального процесу в школі (дитина неохоче йде на навчання, суперечить вчителям і батькам).

 

Фото без опису

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ У РАЗІ ОНЛАЙН-РИЗИКІВ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ДЕ МОЖНА ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ НА ТЕМУ ІНТЕРНЕТ-БЕЗПЕКИ?

П’ять речей, які допоможуть залишатися в безпеці в Інтернеті

 

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Спеціалізовані веб-ресурси:

Оn-ляндія - безпечна веб-країна

Фото без опису

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора